Videóval segítünk megelőzni az ülőmunka káros hatását (2022.12.01)

Az ülőmunkából adódó mozgásszervi panaszok egyik fő oka a hosszan tartó, statikus, rossz testhelyzet, ami az irodában dolgozó felnőttek és a diákok életét egyaránt nehezíti. A Semmelweis Egyetem legújabb oktatóvideója azoknak nyújt segítséget, akik a sok ülés ellenére szeretnék megőrizni gerincük egészségét.

Ülő testhelyzetben jellemzően a fej előre tolódik, a vállak előre esnek, a háti gerinc görbülete fokozódik, a medence pedig túlságosan hátra billen. A helytelen testtartás felborítja az izmok egyensúlyát: egyes izmok zsugorodnak, mások megnyúlnak, túlterhelődnek. Ezért alakulhat ki az állandósuló nyak- és hátfájdalom - írja a semmelweis.hu.

Mivel ilyenkor az ágyéki gerinc helyzete is eltér a normálistól, a porckorongokra extrém nagy nyomás nehezedik, ami derékfájdalmat okozhat. A rossz testtartás miatt romolhat az alsó végtagi keringés, és a belső szervek optimális működésére is káros hatással lehet. A mozgásszervi problémák másik okát a sokszor ismételt, apró mozdulatok jelentik, mint például a billentyűzet, vagy az egér használata. Ezek teniszkönyököt, ínhüvelygyulladást vagy karpális alagút szindrómát is okozhatnak, utóbbi a kéztő fájdalmas, gyakran zsibbadással járó betegsége.

A panaszok kialakulásának megelőzésében és kezelésében kiemelt szerepe van a végtagok átmozgatásának. A Semmelweis Egyetem oktatóvideója ehhez mutat egyszerű, otthoni vagy irodai környezetben is elvégezhető gyakorlatokat.

Az ülőmunka káros hatásainak kivédésében a rendszeres sport és a gyógytorna is sokat segíthet, és nagyon fontos az ergonomikus, az emberi test sajátosságaihoz igazított munkakörnyezet kialakítása is. Súlyos panaszokkal azonban mindenképpen érdemes orvoshoz fordulni. A javasolt kezelések például elszámolhatóak a multipayes egészségpénztári megtakarítás terhére. Amennyiben pedig a pénztártag rendelkezik általa elfogadott (aláírt), legfeljebb 2 éves egészségtervvel, amelyben az orvos gyógytornát (is) javasol, a torna árának 10%-a is visszaigényelhető a személyi jövedelemadóból a befizetés után járó 20%-on felül.

A visszaigényelhető adó mértékéről a pénztár adóigazolást állít ki minden év január végén. A tagok többsége ezt elektronikusan kapja meg. És Ön?

Igényeljen elektronikus adóigazolást és egyenlegközlőt!

Éljen az online szolgáltatással, hogy a NetPénztárban (online ügyintézés) lévő fiókjába a Pénztár feltölthesse önnek az adó-visszatérítéshez szükséges igazolást és az éves költéseit mutató számlaértesítőt.

Most egyszerűen megteheti:

  • Töltse ki a pénztár nyilatkozatát az elektronikus irat megküldéséről
  • Nyomtassa ki, írja alá és 2 tanúval hitelesítse, majd adja postára (1022 Budapest, Bimbó út 18.) vagy a letöltött pdf nyomtatványt hitelesítse AVDH szolgáltatással és juttassa el e-mailen az ugyfelszolgalat@patikapenztar.hu / ugyfelszolgalat@ujpiller.hu címre

Ne felejtsen el regisztrálni az online ügyintézésben (NetPénztár), ha még nem tette meg. A fiókjában minden évben megtalálja az adóigazolást és a számlaértesítőt. A feltöltésről a nyilatkozatban megadott e-mail-címére küldünk értesítést.

Még nem vagyok pénztártag, de szeretnék az lenni

Létesítsen pénztári tagságot, hogy minden egészségcélú költése után kihasználhassa a 20%-os szja-visszatérítést. Ha még decemberben belép és befizet, akár már január végén a pénztári számláján tudhatja az szja-jóváírást, amit bármelyik pénztári szolgáltatásra elkölthet akár azonnal.

Szeretnék többet megtudni a Patikapénztárról
Szeretnék többet megtudni az Új Pillér Egészségpénztárról

Fotó: freepik.com


Vissza

Multi-Pay Zrt.
Székhely:
1022 Budapest, Bimbó út 18.
Ügyfélszolgálat: (06 1) 210 9797
Telefon: (06 1) 210 9774
E-mail cím:
multi-pay@multi-pay.hu
Bankszámlaszám:
10702019-65910144-51100005
Copyright © Multi-Pay Zrt. Minden jog fenntartva.
map0_0 map1_off map2_off map3_off map4_off map5_off map1_on map2_off map3_off map4_off map5_off map0 map2_on map1_off map3_off map4_off map5_off map0 map3_on map1_off map2_off map4_off map5_off map0 map4_on map1_off map2_off map3_off map5_off map0 map5_on map1_off map2_off map3_off map4_off map0 map0_0 map1_off map2_off map3_off map4_off map5_off