Mit tehet a munkáltató egy túlstimulált világban? (2025.06.01)

Vajon képes-e a munkahelyi kultúra ellensúlyozni a túlterheltségből, állandó teljesítménykényszerből eredő munkavállalói problémákat? Partnereink visszajelzése szerint a multipayes juttatásokkal is jelentősen csökkenthető a munkahelyi kiégés.

A XXI. század embere túlterhelt, állandóan teljesíteni próbál. Mindeközben viszont fokozatosan elveszíti a kapcsolatot önmagával. Már nem azt figyeljük, mit szeretnénk, a fókusz eltolódott arra, hogy mivel felelhetünk meg a számoknak, az elvárásoknak, másoknak – hívja fel a figyelmet a HR Portálon megjelent írás.

Ez a belső kiüresedés előbb-utóbb tudatosan vagy tudat alatt elkezd dolgozni. Ha nem változtatunk, pici, apró testi tüneteket kezd okozni. Először csak romlik a fókusz, csökken a teljesítmény, majd megjelennek a stressz okozta megbetegedések – és ezek kihatnak a munkahelyi kultúrára, a fluktuációra és végső soron az üzleti eredményekre is – mutat rá Král Éva, vezetőfejlesztő tréner, a Take the Lead Hungary alapítója.

Ebben a túlstimulált világban nyomasztanak a határidők, nyugtalanítanak a céges e-mailek, miközben otthon is várnak ránk problémák: iskolai nehézségek, számlák, fáradt párbeszédek. Egy kutatás kimutatta, hogy naponta átlagosan csupán 5 percet beszélünk a párunkkal. Ebben az is benne van, hogy „mi legyen a vacsora” vagy, „hogy mi van a gyerekekkel” – mutat rá a szakértő. Valószínűleg mindenkinek – vezetőnek és munkavállalónak egyaránt – ismerősek ezek az érzések. Král Éva 3+1 eszközt mutat a feszültség kezelésére.

Társaságunkhoz érkező munkáltatói visszajelzések szerint a multipayes juttatásokkal is jelentősen csökkenthető a munkahelyi kiégés és az ebből eredő fluktuáció. A belső kiüresedés érzése sem következik be, ha a munkavállaló úgy érzi, a cége számára fontos a munkája, és ezt a mindennapokban meg is mutatják neki. Például úgy, hogy adókedvezménnyel adható juttatásokkal járulnak hozzá a mindennapi költségeik csökkentéséhez. Önmagában bérekkel és juttatásokkal nem lehet ellensúlyozni a mindennapi stresszhelyzeteket. Ha viszont megmutatjuk, hogy az adott juttatással milyen emberi tényezők kerülnek előtérbe, bizony komoly eredményeket érhetünk el.

Fotó:freepik.com


Vissza

Multi-Pay Zrt.

Székhely:
1022 Budapest, Bimbó út 18.

Ügyfélszolgálat:
(06 1) 210 9797

Telefon:
(06 1) 210 9774


E-mail cím:
multi-pay@multi-pay.hu

Bankszámlaszám:
10702019-65910144-51100005

Adatkezelési tájékoztató
Copyright © Multi-Pay Zrt. Minden jog fenntartva.
map0_0 map1_off map2_off map3_off map4_off map5_off map1_on map2_off map3_off map4_off map5_off map0 map2_on map1_off map3_off map4_off map5_off map0 map3_on map1_off map2_off map4_off map5_off map0 map4_on map1_off map2_off map3_off map5_off map0 map5_on map1_off map2_off map3_off map4_off map0 map0_0 map1_off map2_off map3_off map4_off map5_off