Nem változik a cafeteria 2020-ban (2019.12.01)

Egyelőre úgy tűnik, az idei adószabályok maradnak érvényben jövőre is. Ez azt jelenti, hogy a munkáltató mindössze néhány juttatás között tallózhat. Kérdés, melyik növeli leginkább a munkavállalók elégedettségét. Az is lehet, hogy a néhány %-kal drágább támogatással lényegesen nagyobb örömet okozunk a munkavállalóknak.

Idén már hozzászoktak ahhoz a munkáltatók, hogy nagyon leszűkült a kedvezményesen adózó juttatások köre. Adómentesen fizethetik az óvoda és bölcsőde díját, illetve a sport- és kulturális eseményre szóló belépőjegyet. A béren kívüli juttatás kategóriában egyedül a SZÉP Kártya marad továbbra is. 32,5%-os adózással és az ideihez hasonló értékhatárokkal tölthetik fel mindhárom alszámlát. Összesen évi 450 ezer forintot tudunk erre a célra elkölteni kedvezményes adózással. Ha ennél többet szeretnénk adni, a maximum feletti részre 38,35%-os közterhet számolhatunk. A szálláshely alszámlára évi 225 ezer forint támogatást, a vendéglátás alszámlára 150 ezer forintot, a szabadidő alszámlára 75 ezer forintot adhatunk. A legtöbb költés évek óta a vendéglátás alszámláról történik, ami valószínűleg jövőre is igaz lesz. Ezt a juttatást a munkavállalók a melegkonyhás vendéglátóhelyeken (ideértve a munkahelyi étkeztetést is) tudják költeni a kormányrendeletben meghatározott étkezési szolgáltatásra.

Egyes meghatározott juttatás (adóteher: 38,35%)

Évente egy alkalommal, a minimálbér 10%-ának megfelelő mértékben részesülhetnek multipayes csekély értékű ajándékban a munkavállalók. Ennek adóvonzata 38,35% és évente egyszer – 10%-os minimálbér-emeléssel számolva – legfeljebb 16 390 forintig adható. (a csekély értékű ajándékról lásd Céges meglepetéspénz Multi-Pay® kártyára című hírünk).

Szintén így adózik az önkéntes kölcsönös egészségpénztárba célzott szolgáltatásra fizetett munkáltatói támogatás, kivéve a kiegészítő önsegélyező szolgáltatásra történő befizetés. Utóbbi után a munkáltató nem fizet adót, a munkavállaló számára azonban egyéb jövedelem keletkezik és ennek megfelelően adóköteles. Ezen a jogcímen tudunk adni például tanévkezdési támogatást, egyetemi, főiskolai támogatást (tandíj, kollégium, albérlet költsége) vagy lakáshitel-támogatást adni.

Béren felüli juttatási lehetőségek és adóterhük, 2020

Adómentesen adható
   Óvoda, bölcsőde díja
   Sport- és kulturális eseményre belépőjegy
Béren kívüli juttatás (adóteher: 32,5%)
   Széchenyi Pihenő Kártya évi 450 ezer forintig
       Szálláshely zsebbe 225 ezer Ft
       Vendéglátás zsebbe 150 ezer Ft
       Szabadidő zsebbe 75 ezer Ft
Egyes meghatározott juttatás (adóteher: 38,35%)
   Csekély értékű ajándék a minimálbér 10%-áig évente egyszer
   Önkéntes pénztári célzott szolgáltatás

A Multi-Pay® egyedülálló ajánlata

Az adózási szabályok nem zárják ki, hogy a munkáltatók a cafeteriamenübe betegyenek olyan korábban népszerű juttatásokat, amelyek ugyan bérként adóznak, de a munkavállalók már megszokták, ragaszkodnak hozzá. Ilyen például a saját termékre, szolgáltatásra költhető egyenleg biztosítása, amely idén az összes multipayes forgalom több mint 75%-át adta.
A munkavállalók és a családtagjaik általában szeretik a vállalat termékeit, ezért szívesen vásárolják meg a mindennapi életben szükségeseket házon belül, amivel pénzt és időt is spórolnak. A boltnak is jó: a saját munkavállalói is vevőkké válnak, a juttatás végül visszafolyik, növeli az üzlet forgalmát.

A kártyás juttatás kényelmes és biztonságos a munkáltatónak, akik

  • a már jól ismert, könnyen kezelhető, ügyfélbarát elektronikus felületen intézhetik a juttatással kapcsolatos teendőket, tölthetik fel a bevallásokat, ellenőrizhetik a teljesítéseket.
  • Az összeget egyben, számla ellenében kell elutalni a Multi-Pay®-nek, a munkavállalók pedig két munkanapon belül költhetik a pulykapénzt.

Fotó: freepik.com


Vissza

Multi-Pay Zrt.
Székhely:
1022 Budapest, Bimbó út 18.
Ügyfélszolgálat: (06 1) 210 9797
Telefon: (06 1) 210 9774
E-mail cím:
multi-pay@multi-pay.hu
Bankszámlaszám:
10702019-65910144-51100005
Copyright © Multi-Pay Zrt. Minden jog fenntartva.
map0_0 map1_off map2_off map3_off map4_off map5_off map1_on map2_off map3_off map4_off map5_off map0 map2_on map1_off map3_off map4_off map5_off map0 map3_on map1_off map2_off map4_off map5_off map0 map4_on map1_off map2_off map3_off map5_off map0 map5_on map1_off map2_off map3_off map4_off map0 map0_0 map1_off map2_off map3_off map4_off map5_off