E-fizetési boom

Az elektronikus fizetési formák térhódítása egyértelmű, a háztartások elektronikus fizetéseinek összege két év alatt négyszer olyan gyorsan nőtt, mint a háztartások összes kiadása. A Díjnet Elektronikus Fizetési Index szerint gyorsan terjed a bankkártya-használat, a csoportos fizetési megbízások aránya csökken, a mobilfizetés pedig dinamikus fejlődés előtt áll.

Októberi hírlevelünkben arról számoltunk be, hogy még mindig háromszor akkora összeget veszünk fel a számlánkról, mint amennyit kártyával költünk a Magyar Nemzeti Bank statisztikája szerint. A Díjnet indexe azonban bizakodásra ad okot: az index 2014 első félévében 18,7 százalékra emelkedett, 1,7 százalékpontos növekedést produkálva a tavalyi év azonos időszakához viszonyítva. A mutató 2014 első félévében meghaladta a 2013 második félévére számolt mértéket is, annak ellenére, hogy hagyományosan az év második felében bonyolít nagyobb forgalmat a lakosság. „Az emelkedés azt mutatja, hogy kis mértékben, de töretlenül növekszik az elektronikus fizetés szerepe a hazai háztartások teljes fogyasztási kiadásain belül” – emelte ki Majtényi Kálmán a Díjnet Zrt. vezérigazgatója, aki szerint az elektronikus fizetési csatornák bővülésének mértéke több mint négyszeresen meghaladja a háztartások összkiadásának növekedését.

Az elektronikus fizetések népszerűbbé válását tükrözik a Multi-Pay® statisztikai adatai is. A cafeteria kártya helye a fizetési módok között ma már egyértelműen bizonyított: egyre több munkáltató csatlakozik a rendszerhez, hiszen a cafeteria juttatásokat így kevesebb adminisztrációval és költséghatékonyan tudja biztosítani a munkavállalói számára. A kártyafeltöltés rugalmassága is egy az érvek közül: bizonyos juttatások esetében akár az évvégén is dönthetünk úgy, hogy azt egy összegben rátöltjük a kártya megfelelő alszámlájára, és a munkavállalónk másnap már költheti is a pénzt. És az sem utolsó szempont egy felelős munkáltató számára, hogy az elektronikus fizetést lehetővé tevő kártyán biztosított juttatás a nemzetgazdasági kiadások szempontjából is takarékos megoldásnak számít: Magyarországon a készpénzhasználat össztársadalmi költsége éves szinten valamivel több mint 300 milliárd forint, amelyből a készpénzmentes fizetési módok további elterjedésével éves szinten akár 100 milliárd forintot takaríthatna meg az ország.

A jövő a mobilfizetéseké


Vissza

Multi-Pay Zrt.
Székhely:
1022 Budapest, Bimbó út 18.
Ügyfélszolgálat: (06 1) 210 9797
Telefon: (06 1) 210 9774
E-mail cím:
multi-pay@multi-pay.hu
Bankszámlaszám:
10702019-65910144-51100005
Copyright © Multi-Pay Zrt. Minden jog fenntartva.
map0_0 map1_off map2_off map3_off map4_off map5_off map1_on map2_off map3_off map4_off map5_off map0 map2_on map1_off map3_off map4_off map5_off map0 map3_on map1_off map2_off map4_off map5_off map0 map4_on map1_off map2_off map3_off map5_off map0 map5_on map1_off map2_off map3_off map4_off map0 map0_0 map1_off map2_off map3_off map4_off map5_off